9 błędów popełnianych przy malowaniu ścian

Udostępnij:

Zdarza się, że urządzając mieszkanie decydujemy się na samodzielne malowanie ścian, zamiast zatrudniać ekipę remontową. Jak uzyskać najlepsze efekty własnej pracy. Wymieniliśmy najczęstsze błędy popełniane podczas malowania ścian i jak ich uniknąć.

Te cenne wskazówki pomogą Ci uniknąć popełniania błędów podczas malowania ścian. Te wskazówki pomogą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze podczas malowania ścian.

To nie jest tak trudne, jak się wydaje. Możesz wykonać całą pracę samodzielnie, jeśli zwrócisz uwagę na szczegóły. Może z pomocą swojego szwagra w prawo. Należy pamiętać, że błędy popełniane przy malowaniu ścian mogą być popełniane również przez firmy remontowe. Ta wiedza przyda się nawet wtedy, gdy nie zdecydujesz się na zatrudnienie kogoś do wykonania prac. W przeciwnym wypadku warto sprawdzić oferty: malarz Stare Babice.

1. Nieodpowiednie przygotowanie do malowania

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem malowania ścian pozbyć się wszystkich mebli. Nie ulegną one zniszczeniu i nie będą się brudzić. Jeśli nie jesteś w stanie, możesz przykryć je folią malarską.

Jak zabezpieczyć podłogę przed farbą? Możesz zrobić to samo, co w przypadku mebli w pokoju. Przykryj całą powierzchnię folią malarską.

Pamiętaj również o usunięciu ze ściany wszystkich kontaktów, kołków rozporowych i uchwytów.

2. Nieprawidłowe przygotowanie ściany

Jest to najczęstszy błąd przy malowaniu mieszkania. Ściana powinna być prosta, czysta i sucha. Farba nie zakryje każdej niedoskonałości na ścianie. Nowa farba nie zakryje wszystkich niedoskonałości na ścianie, w tym drobnych uszkodzeń tynku lub starych warstw farby, które nie przylegają do powierzchni. Kurz i tłuste plamy są widoczne tylko pod nową farbą. Zepsuje to efekt Twojej pracy.

Zanim zaczniesz malować, usuń ze ściany tapety i odpryski farby. Ważne jest, aby zrobić to ostrożnie. Do usunięcia starej powłoki użyj szpachelki. Można to również zrobić za pomocą specjalnych środków chemicznych.

Przetrzyj ścianę wilgotną szmatką. Po wyschnięciu przetrzyj ścianę papierem ściernym. Następnie odkurzyć i umyć powierzchnię. Następnie należy zagruntować powierzchnię.

Powierzchnia będzie lepiej przylegać, jeśli dokładnie przestrzegałeś instrukcji. Maluj dopiero wtedy, gdy podkład jest suchy. Zawsze zaczynaj malowanie od sufitu.

3. Maluj na wilgotnej lub mokrej powierzchni

Nasz pośpiech jest często odpowiedzialny za popełnianie błędów podczas malowania ścian. Często zdarza się, że farba jest nakładana na wilgotną lub mokrą powierzchnię. Może to prowadzić do łuszczenia się farby i powstawania pęcherzy. Dlatego ważne jest, aby poczekać, aż ściana całkowicie wyschnie. Zapewni to najlepszą przyczepność farby do podłoża.

4. Niewłaściwa farba

Jak pomalować ścianę w łazience i kuchni, a jak w salonie. Zacznijmy od doboru odpowiedniej farby do każdego z pomieszczeń. Do łazienek i kuchni najlepsze są farby odporne na pleśń, wilgoć i grzyby. Do pokoju dziecięcego wybierajmy produkty zmywalne, które posiadają odpowiedni certyfikat.

Należy również pamiętać, że tańsze farby mają niższe krycie niż te droższe. Oznacza to, że do pokrycia ściany trzeba będzie użyć więcej warstw. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy do pokrycia dużą powierzchnię lub gdy chcemy zastąpić ciemniejszy kolor jaśniejszym.

Sprawdź również oferty: Sprzątanie Stare Babice

malarz

5. Nie rozcieńczaj farby

Nigdy nie rozcieńczaj farby, nawet jeśli wydaje się gęsta. Może to spowodować słabe krycie i inny kolor niż zamierzałeś. Nie dzieje się tak w przypadku malowania pędzlem. Do rozcieńczania farby można używać wody, ale tylko wtedy, gdy jest to dozwolone przez producenta.

6. Farba nakładana nierównomiernie lub niewłaściwą techniką

Praktyka czyni mistrza? Tak, w tym przypadku. Farba może być nakładana nierównomiernie, jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia w malowaniu ścian. Może to doprowadzić do powstania różnych odcieni.

Jest to tak zwane "mokre krawędzie". Farba powinna być nakładana w pionowych pasach i wyschnięta w ciągu kilku godzin. Kolejne pasy powinny być w tym samym kierunku i powinny na siebie zachodzić. Nie należy nakładać farby w różnych kierunkach. Zawsze nakładaj farbę od góry.

7. Nieodpowiednie warunki pracy

Malowanie mieszkania i inne prace remontowe najlepiej wykonywać w ciepłych, letnich miesiącach. Na efekt końcowy będzie miała wpływ temperatura i wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Otwarte okna i wysokie temperatury powodują szybkie wysychanie farby, co skraca czas remontu.

W przypadku ścian najlepiej malować w temperaturze od 18 do 25°C i wilgotności 50-65%. Można też sprawdzić na opakowaniu farby, jakie są zalecane warunki.

8. Niewłaściwe i źle przygotowane narzędzia

Używaj tylko narzędzi najlepszej jakości. To jest dyskusja na temat pędzli i wałków. Powinieneś wybrać odpowiednie narzędzie dla danego rodzaju farby. Etykiety na farbach i opakowaniach wałków pomogą Ci określić, jakich narzędzi używać.

Pamiętaj, aby umyć wałek wodą z mydłem przed rozpoczęciem pracy. Będą one przyklejać się do ściany, jeśli nie pozbędziesz się ich.

Wskazówką Mistrza Reda jest malowanie ściany bez przerw. Jeśli musisz zrobić sobie przerwę, przykryj czymś wałek i tackę z farbą, aby nie wyschły.

9. Zawsze sprawdzaj informacje na etykietach

Wiele osób nie czyta informacji o farbach i narzędziach podawanych przez producentów na opakowaniach. Jest to częsty błąd popełniany w momencie zakupu. Możesz uniknąć wielu problemów związanych z wyborem i użytkowaniem farb i narzędzi.

Malowanie ścian to nie fizyka kwantowa. Diabeł tkwi w szczegółach! Nie uzyskasz zadowalających rezultatów, jeśli popełnisz kilka błędów wynikających z niedoświadczenia, niewiedzy lub pośpiechu. Znasz już błędy, których należy unikać przy malowaniu ścian, więc do dzieła!

Więcej do przeczytania na stronie https://starebabice.info/