Polbruk, Nostalit, Liber – polscy producenci kostki brukowej

Udostępnij:

Polska oferta kostki brukowej jest szeroka i stale się rozrasta. Dlatego też klienci mogą czuć się nieco zagubieni w mnogości wzorów, typów, cen kostek. Warto więc zapoznać się z najpopularniejszymi producentami kostki brukowej w Polsce. Czym charakteryzują się linie kostek brukowych firm Nostalit, Polbruk oraz Libet? Czego warto u nich szukać?

Nietypowe kostki firmy Libet

Firma Libet jest idealnym rozwiązaniem dla tych klientów, którzy lubią rozwiązania inne od wszystkich. Kostki w ich ofercie są podzielone na trzy grupy. Linia Antico to bardzo oryginalne, niepowtarzalne typy kostek. Elegante to proste, różnokolorowe modele w niewysokiej cenie, chętnie wybierane na tarasy. Z kolei Colormix przykuwa uwagę niezwykłą kostką Farmerską. Firma Libet stawia bowiem na ekologiczne rozwiązania – kostka ta posiada dystansowniki, które pozwalają zwiększyć wielkość spoin tak, by rósł między nimi mech, trawa, a woda opadowa uchodziła do gruntu. Za swoje oryginalne, przemyślane i przyjazne środowisku modele kostek firma została nagrodzona Laurem Konsumenta oraz Laurem Klienta. Z pewnością warto w jej ofercie poszukać rozwiązań, których nie udało się znaleźć nigdzie indziej.

Kostka firmy Nostalit

Kolejną polską firmą produkującą kostkę brukową est Nostalit. Słynie głównie z kostek typu palisady lub mini palisady. Hej produkty cieszą się rosnącą popularnością, choć występują przeważnie w kolorze szarym. Nostalit produkuje trzy kostki o lekko wypukłym, geometrycznym kształcie i ociepleniu ciepłego, szarego melanżu.

Kostka brukowa dla wymagających

W ofercie firmy Nostalit raczej nie warto szukać kostek ekstrawaganckich, przykuwających wzrok, nietypowych – są to proste produkty, klasyczne, o wysokiej jakości. W pełni zadowalają wymagających klientów, poszukujących klasycznej kostki na ogród czy podjazd.

Popularny Polbruk

Polbruk jest największym polskim producentem kostki, który jest obecny na rynku od roku 1992. Od początku firma specjalizowała się w klasycznych, popularnych i typowych wzorach kostki, jednak z czasem trochę rozszerzyła asortyment, zarazem zwiększając produkcję – od jednego zakładu w Gdańsku do 350 hurtowni w całym kraju. Polbruk jest więc dostępny w wielu punktach sprzedaży. Wśród najciekawszych wzorów można przywołać IDEO w ciepłych kolorach, a także COUNTRY o nieregularnych brzegach. Można także zainteresować się linią PETRA, przypominającą naturalny kamień dzięki ciekawym, nieregularnym łamaniom. Polbruk jest realizatorem wielu inwestycji w miejscach publicznych – to właśnie po kostce tego producenta spacerujemy w wielu parkach, na rynkach i skwerach.