Cena kostki brukowej w największej mierze uzależniona będzie od rodzaju a także walorów dekoracyjnych. Różne wzory kostki nie wpływają na łatwość podejmowanej decyzji. Dom oraz ogród będą się prezentować lepiej, gdy uda się wykończyć takie elementy jak podjazd, chodnik czy taras z wykorzystywaniem kostki brukowej dobrej jakości.

Warto sprawdzić jakie są ceny i jakie rodzaje proponowanego bruku do różnych zastosowań. Podpowiadamy także jaką kostkę najlepiej będzie wybrać.

Co przy wyborze kostki będzie się najbardziej liczyć

Podział kostki ze względu na rodzaj wykorzystywanego do produkcji materiału to tylko podstawowy podział. Aby nawierzchnia przed domem czy w ogrodzie była solidna warto będzie także myśleć o znalezieniu odpowiedniej grubości kostki. Tutaj najważniejsza kwestią będzie oczywiście wytrzymałość na obciążenia. Inna grubość kostki będzie na podjeździe inna w miejscu, gdzie będziemy wyłącznie spacerować. Użycie kostki 4 cm będzie dobre tam, gdzie ruch samochodów nie będzie się odbywał. Natomiast w miejscach, gdzie będą pojawiać się pojazdy trzeba będzie się zdecydować przynajmniej na 6cm. Jeśli będą się tam pojawiać pojazdy o większej wadze będzie trzeba się zdecydować na 8-10 cm. Kostki z dużą grubością będą idealną propozycją do tych miejsc, gdzie będziemy mieli duże obciążenia między innymi na parkingach.

Kostka brukowa - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kostka brukowa może być także przygotowywana w niestandardowej formie, w rozmiarach wykraczających poza to co sprzedaje się zazwyczaj. Będzie to opcja idealna do tych miejsc, gdzie przede wszystkim poruszać się będą szczególnie ciężkie maszyny. Poza grubością ważną kwestią będzie także kształt kostki na jaką się zdecydujemy, a obecnie jest tutaj bardzo duże zróżnicowanie. Na podjeździe czy wokoło domu można się zdecydować na takie propozycje, które o strony estetycznej będą się nieco bardziej wyróżniać. Natomiast w miejscach takich jak parkingi raczej będzie się wybierać propozycję prostej kostki, która nie będzie się estetycznie wyróżniać.

Wybór kostki brukowej

Cena kostki

Zróżnicowanie będzie dotyczyć również ceny takiej kostki. O tym również trzeba pamiętać, że pod kątem ceny istnieje spore zróżnicowane. Często jest tak, żę producenci renomowani obecnie od wielu lat na rynku są w stanie zaoferować nam kostki dobrej jakości, ale za taki produkt będą się również szczególnie cenić, natomiast producenci, którzy stawiają na rynku dopiero pierwsze kroki zagwarantują nam oczywiście zdecydowanie niższe ceny, ale trzeba się liczyć z tym, że nie do końca będzie wiadomo jaka będzie jakość danego produktu.

Najtańsze będą zawsze kostki betonowe. Cena kostki betonowej to mniej więcej od 30 do nawet 70 złotych za metr kwadratowy. Najdroższa będzie kostka szlachetna, żółta albo czerwona, której cena będzie na poziomie nawet powyżej 70 złotych za metr kwadratowy. Ceny są oczywiście uśrednione.

Jeśli chodzi o kostkę granitową ten cennik będzie jeszcze zdecydowanie szerszy. Bywa jednak, że będzie to kostka droższa nawet kilka razy niż betonowa. Niekiedy mówi się tutaj o cenie, która może być nawet trzy razy wyższa niż w przypadku kostki betonowej. Znajdziemy propozycje, które kosztują 100 złotych za metr, ale są także takie, które kosztują 300 złotych za metr. To zróżnicowanie jest tutaj szczególne. Zwracają uwagę na ofertę producentów czy hurtowników najczęściej koszt będzie podawany za metr kwadratowy albo też za tonę produktu. Jeśli natomiast chodzi o kostkę klinkierową będą one sprzedawane albo na sztuki albo też na metry kwadratowe. Tutaj cena jest bardzo wysoka i najczęściej zaczyna się od 300 złotych za metr.

Socialmedia

Warte uwagi

Equipe - marka i kolekcje płytek

Płytki ceramiczne to obecnie najbardziej popularny materiał wykończeniowy. Sprawdza się w łazience, kuchni, przedpokoju, a także salonie. Wśród wielu płytek, które można śmiało...