Mój dom, moja twierdza - jak zbudować schron domowy?

Udostępnij:

Bezpieczeństwo kojarzy nam się z domem. Chcemy go dla naszych rodzin, dla siebie i dla ochrony naszego mienia. Wiele osób zaczęło gromadzić zapasy żywności, aby chronić swoje rodziny, ale epidemia skłoniła ich również do zastanowienia się, jak zapewnić sobie samowystarczalność w przypadku innej niespodziewanej sytuacji.

Nie musisz być "preppersem", aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie. W wielu gospodarstwach domowych zgromadzono zapasy żywności i paliwa. Ludzie myślą również o zakupie generatora, budowie schronu lub podwórkowej spiżarni z żywnością. Coraz więcej osób jest również zainteresowanych zakupem sejfów.

Jak zbudować schron na podwórku?

Schron podwórkowy to najdroższy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w niepewnych czasach. W schronie domowym możesz dostosować warunki do indywidualnych potrzeb, ale musi zawierać instalację antywłamaniową, wyjście awaryjne, instalację elektryczną i wentylację. Powinna mieć część mieszkalną, a także pomieszczenie gospodarcze, łazienkę i toaletę.

Firma budowlana twierdzi, że prywatny schron nie musi być zarezerwowany dla potrzebujących. Można go wykorzystać do uprawiania hobby, np. muzyki, która może być denerwująca dla sąsiadów lub członków rodziny, albo do celów biznesowych lub artystycznych. Można wykorzystać domowe schronienie do przechowywania ważnych dokumentów lub nośników elektronicznych. Precjoza i prace warto chronić przed kradzieżą, pożarem, powodzią i innymi zagrożeniami.

Jaki sejf jest najlepszy dla Twojego domu?

Prywatne sejfy są dobrą opcją do ochrony cennych rzeczy. Większość ludzi wybiera jeden z trzech rodzajów sejfów: sejfy biurowe wykonane z pojedynczego kawałka stali o grubości kilku milimetrów, wzmocnione sejfy biurowe wykonane z pojedynczego arkusza stali o większej grubości lub sejfy antywłamaniowe.

Sejfy biurowe wykonane z jednomilimetrowej stali mają niski wskaźnik włamań. Ich waga nie przekracza zazwyczaj 10 kg. Ścianki mają grubość 2-3 mm. W praktyce są to szafy metalowe. Przy użyciu podstawowych narzędzi potencjalny włamywacz mógłby je sforsować w ciągu kilku minut. Mogą być wykorzystywane jako bezpieczne skrytki depozytowe w hotelach oraz wzmocnione kasety w biurach do przechowywania dokumentów. Klienci uwielbiają najbardziej niezawodny zamek elektroniczny tej klasy. Posiadają one również możliwość otwierania za pomocą klucza awaryjnego, co jest dodatkowym udogodnieniem w przypadku awarii baterii lub zapomnienia kodu przez użytkownika.

Sejfy wzmocnione mają grubszy, od pięciu do ośmiu milimetrów, pojedynczy arkusz metalu.

Wyposażone są w zamek elektroniczny i klucz awaryjny, wyświetlacz i oświetlenie LED, a także blokadę linii papilarnych. Z kolei osoby poszukujące sejfów antywłamaniowych mogą liczyć na większą odporność i niezawodność przez wiele lat. Od tych, które włamywacz może sforsować łomem w ciągu kilkunastu minut, odróżniają się sejfy, które można zaatakować elektronarzędziem.

Należy pamiętać, że sejfy dobiera się na podstawie potrzeb użytkownika.

Klienci indywidualni mogą zdecydować się na zakup urządzeń domowych, które nie posiadają certyfikatów ani klas. Nie pozwala to jednak na ubezpieczenie sejfu, co jest bardzo ważne w przypadku włamania. Klienci często wybierają sejfy klasy S1 lub 2, aby móc przechowywać broń zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz przedmioty wartościowe. Rośnie też liczba klientów, którzy wybierają urządzenia o wyższej klasie I, II i III, zwłaszcza w czasach pandemonium. Mogą w ten sposób zabezpieczyć miliony złotych.

Klienci indywidualni decydują się na zakup sejfów ze względu na niską opłacalność trzymania pieniędzy w bankach. Od dawna panuje trend kupowania sejfów z zamkami elektronicznymi. Zamki te działają bez zarzutu przez wiele lat i są łatwiejsze w codziennym użytkowaniu. Wiele sejfów jest również ognioodpornych. Wielu klientów decyduje się na montaż sejfu przez profesjonalistów. Urządzenie, które nie jest zamontowane do ściany lub podłogi jest otwarte dla organów ścigania.

Zapasy żywnosci

Dla zaopatrzenia najlepsza piwnica

Domowa piwniczka spożywcza, zwana również ziemianką, może być świetnym sposobem na zabezpieczenie większych zapasów. Jest to również popularny sposób dla entuzjastów ogrodów na organiczne przechowywanie swoich zbiorów, a nawet na bycie samowystarczalnym. Niezależnie od powodu, ta podziemna przestrzeń jest idealna do długoterminowego przechowywania żywności. Ma niską cyrkulację powietrza i wysoką wilgotność.

Dobrze sprawdza się jako alternatywne źródło wody

Studnia może być cennym zasobem w czasach niepewności. W razie potrzeby może być również wykorzystana jako alternatywne ujęcie wody. Chociaż jest prosta w budowie, wymagane są odpowiednie badania wody i określenie jej dokładnego położenia.

Jakość wody i głębokość warstwy wodonośnej określi rodzaj studni. Jeśli woda ma być przeznaczona do przydomowego ogródka, wybierzemy inną studnię niż w przypadku konieczności wykorzystania jej do wody pitnej.

Jaki jest koszt przydomowego agregatu prądotwórczego? Ceny agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze przydają się w nieprzewidywalnych sytuacjach, ponieważ spalają paliwo i wytwarzają prąd. Takie urządzenie uchroni Cię przed skutkami braku prądu. Może uratować żywność, podtrzymać działanie komputera i systemów alarmowych, a także podtrzymać zasilanie pieców i podajników elektrycznych.

Ceny podstawowych modeli do użytku osobistego zaczynają się od 2 000 zł