Chcesz kupić najlepsze płytki kuchenne? Mamy mnóstwo praktycznych porad, abyś mógł wybrać najlepszą opcję

Wybór najlepszych płytek kuchennych jest naprawdę ważny, czy projektujesz nową kuchnię, lub poddając aktualizacji. Poniżej badamy wszystkie opcje, abyście mogli wybrać najlepsze płytki kuchenne dla swojej przestrzeni. 

JAK WYBRAĆ MATERIAŁ PŁYTEK KUCHENNYCH

Istnieje ogromny wybór płytek odpowiednich do ścian i podłóg w kuchni. Sztuczne płytki są najbardziej opłacalną opcją i najłatwiejszą w utrzymaniu. Różne wzory i kolory, albo gładkie lub wzorzyste, i zakres wykończeń oznaczają, że możesz stworzyć schemat, który kochasz. Kamień naturalny jest droższym wyborem, ale ma w sobie piękno i indywidualizm. Kamienne płytki (zobacz nasz przewodnik dotyczący wyboru kamiennej podłogi) mają bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące pielęgnacji niż te wykonane przez człowieka, ale postępuj zgodnie z zasadami, a możesz zachować piękny wygląd kamienia.

PŁYTKI KUCHENNE Z KAMIENIA NATURALNEGO

Sprawdź marmur, wapień, trawertyn i łupek na ściany i podłogi w kuchni. Pamiętaj o tym, że 
naturalny kamień (widzieć nasz poradnik na wybierać kamiennych podłogach) musi plombujący ochraniać je, i ono potrzebuje czyścić z produktami projektującymi dla kamienia; supermarket zszywki są zbyt szorstcy. Wykończenia dla płytek z kamienia naturalnego obejmują połysk polerowanej płytki, gładkie współczesne honowane i postarzane wyglądające na tłuczone.

Marmur zazwyczaj występuje w odcieniach szarości i bieli, ale są też uderzające ciemne i kolorowe odcienie. Podobnie, żyłkowanie może być subtelne lub dramatyczne. Nie należy kłaść polerowanego marmuru na podłodze w kuchni, ponieważ może on powodować ryzyko poślizgu. 

Wapień jest szeroko dostępny. Beżowe, szare, kremowe i ciemne kolory oznaczają, że można go wykorzystać do stworzenia wielu różnych stylizacji. Wapienie mogą mieć różną trwałość, więc upewnij się, że jeśli używasz go na podłodze, kamień jest wystarczająco wytrzymały, aby nadawał się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu.

Trawertyn jest ogólnie dostępny w beżowych i szarych odcieniach, choć są też cieplejsze odcienie. Ma on naturalne puste przestrzenie na powierzchni, które są wypełnione w większości wykończeń lub gdy płytki są fugowane. 

Łupek tworzy teksturowaną powierzchnię, która może zwiększyć przyczepność na poziomie podłogi lub dodać zainteresowania do kuchni, gdy jest stosowana na ścianie. Ciemne i bogate odcienie łupka sprawiają, że jest to kamień przyciągający uwagę.

PŁYTKI KUCHENNE WYKONANE PRZEZ CZŁOWIEKA

Istnieje ogromny wybór płytek ceramicznych i porcelanowych (zobacz nasz przewodnik dotyczący wyboru podłóg ceramicznych i porcelanowych) do kuchni, a kolor, wzór, wygląd kamienia lub drewna oraz różne wykończenia oznaczają, że możesz być dokładny w tworzeniu pożądanego wykończenia. Płytki szklane jeszcze bardziej poszerzają wybór.

Płytki ceramiczne mogą być niezwykle przystępnym wyborem do kuchni. Są idealne na ściany, ale niektóre z nich nie nadają się na podłogę. Sprawdź, kiedy kupujesz, ponieważ płytka, która jest przeznaczona tylko na ściany, nie wytrzyma zużycia w ruchliwym pomieszczeniu, takim jak kuchnia. Płytki ceramiczne nie wymagają uszczelniania i są łatwe do utrzymania w czystości.

Płytki porcelanowe są wypalane w wyższej temperaturze niż ceramiczne i mają wysoką gęstość, a to sprawia, że są bardzo wytrzymałe. Często wybierane na podłogi z tego powodu, mogą być również stosowane na ścianie.

Płytki szklane często występują w mozaikach, ale są dostępne również w innych formatach płytek ściennych. Dodadzą one dodatkowego blasku kuchni, a dzięki wielobarwnym mozaikom szklanym wśród opcji mogą one stanowić oszałamiający punkt centralny.

Płytki z połyskiem są odblaskowe, więc wybierz błyszczące wykończenie płytek ściennych, jeśli chcesz rozjaśnić kuchnię. Mogą one być dobrym zakupem, jeśli projektujesz małą kuchnię, aby pomóc jej poczuć się większą. Są one łatwe do wytarcia, zbyt.

Płytki matowe mają płaskie wykończenie. Wyglądają mniej okazale niż wersja z połyskiem, ale mogą być świetnym sposobem na wprowadzenie subtelnego kontrastu z innymi powierzchniami kuchennymi, na przykład w całkowicie białym schemacie. Mogą wymagać nieco więcej wycierania. 

JAK WYBRAĆ PŁYTKI NA ŚCIANY I PODŁOGI W KUCHNI

Jako pionowy element wystroju kuchni tworzy wrażenie, a płytki ułatwiają wykorzystanie tego potencjału. Wykorzystaj kolor, refleksy, wzorzyste płytki lub płytki ułożone we wzór jodełki, ciekawe kształty, takie jak sześciokąty lub płytki w kształcie rybiej łuski, albo kamień naturalny lub podobny do niego materiał, aby splashback z płytek stał się elementem charakterystycznym. Dowiedz się, jak ułożyć płytki na cokole, jeśli planujesz majsterkowanie.

Alternatywnie, zrób kuchenne płytki podłogowe bardziej dekoracyjnym elementem schematu - wzorzysta podłoga jest ogromnym trendem i zazwyczaj jest połączona z gładką płytką ścienną, chociaż powtórzenie wzoru na ścianach nie jest wykluczone.

Jeśli płytki podłogowe są mniej ekstrawertycznym partnerem Twojej pary ścian i podłóg, zastanów się, czy chodzi Ci o ponadczasowy styl kamienia naturalnego, czy o czysty, współczesny efekt, który możesz osiągnąć dzięki porcelanie lub ceramice. Nie zapominaj, że płytki o wyglądzie drewna mogą wywołać naturalne ciepło, o które kuchnia może tylko marzyć.

TWORZENIE EFEKTÓW DEKORACYJNYCH ZA POMOCĄ PŁYTEK ŚCIENNYCH W KUCHNI

Niewielkie zmiany w wyglądzie płytek ściennych mogą sprawić, że pojawią się duże różnice. Wypróbuj te pomysły:

Skontrastuj kolor fugi z kolorem płytek, aby zmienić wygląd. Ciemna fuga na jasnych płytkach sprawi, że powierzchnia wyłożona kafelkami będzie się bardziej wyróżniać.

Używasz nietypowego kształtu płytek, np. sześciokąta? Zamiast przycinać płytki, aby uzyskać prostą krawędź, pozwól, aby kształt płytki tworzył górną część oparcia.

Pomyśl o układzie z płytkami w stylu metro. Klasyczne jest przesunięcie o połowę płytek, ale zamiast tego można je układać w kratkę (lub połączyć oba pomysły, patrz wyżej) lub zastosować wzór szewronu, splotu koszykowego lub jodełki.

Niezależnie od wybranego projektu, a zwłaszcza jeśli masz małą kuchnię, upewnij się, że wybierasz płytki o odpowiednim rozmiarze dla swojego projektu. Sprawdź ofertę płytek kuchennych na https://modnalazienka.pl/category/kuchnia-63.

Socialmedia

Warte uwagi

Zastosowania folii hydroizolacyjnej

Folie hydroizolacyjne znajdują wiele zastosowań szczegółowych w nowoczesnym budownictwie. W zależności od ich wytrzymałości można stosować je jako zabezpieczenie przed wodą i wilgocią...