Panele ścienne 3D drewniane

Udostępnij:

Naturalne motywy ścienne to obecnie jedna z najmodniejszych form wyposażenia wnętrz lokali gastronomicznych, biur czy salonów SPA. Wykładziny i panele wykonane z juki, konopi, płótna lub innych surowców naturalnych spotkać można również w salach wykładowych prywatnych uczelni oraz w niektórych instytucjach użyteczności publicznej. Jednak surowcem, który bije na głowę wszystkie inne, obecnym w naturalistycznych trendach wnętrzarskich, jest drewno.

Unikalny design

Wykorzystanie drewna przy aranżacji pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych korzystnie wpływa na nastrój przebywających w nich osób. Jednym z podstawowych walorów tego surowca jest jego niepowtarzalność. Dotyczy to zwłaszcza elementów, które nie były mazerowane, a na których widoczne jest naturalne usłojenie rozmaitych gatunków drzew. Dodatkowym efektem zwiększającym polisensoryczność odbioru jest przypominająca płaskorzeźby wielowymiarowa tekstura drewnianych paneli ściennych 3D.

Izolacyjne właściwości ściennych paneli drewnianych 3D

Drewno to materiał kompozytowy, niezwykle przyjazny w obróbce. Jest bardzo dobrym izolatorem termicznym. Zastosowanie na ścianie drewnianych paneli 3D obniża koszty związane z ogrzewaniem. Dzięki bardzo dobrym właściwościom dźwiękochłonnym, trójwymiarowe panele to doskonałe ekrany akustyczne.

Wszechobecny hałas współczesnego świata

Hałas to nie tylko dźwięk o wysokim stopniu natężenia. To również każdy odgłos odbierany przez umysł ludzki jako uciążliwy i nieznośny. Mogą to być dochodzące zza ściany mieszkania odgłosy remontów, ale i warkot kserokopiarki czy stukot obcasów wewnątrz biura. Dźwięki tego typu zwłaszcza w dłuższym okresie wpływają negatywnie na kondycję psychofizyczną osób przebywających w ich pobliżu. Powodują frustrację i rozproszenie koncentracji. W pracy przekłada się to na niską efektywność, a w domu na brak możliwości zrelaksowania i bezsenność.

Niekorzystny wpływ hałasu na organizmy ludzkie i zwierzęce zauważono na świecie już dawno, wprowadzając szereg innowacji przy tworzeniu przyjaznych akustycznie miejsc pracy i wypoczynku. W Polsce dostrzeżono problem dość późno, bo w roku 2018, wprowadzając normę pogłosową PN-B-02151-4:2015-06. Od tego czasu wszelkie projekty budowlane muszą być prowadzone według ścisłych wytycznych dotyczących izolacji akustycznej. Co z budynkami zbudowanymi wcześniej?

EHØ muteboards

W celu wygłuszenia pomieszczeń warto użyć elementów, które łączą w sobie oryginalny design z funkcjonalnością. Wykonane z drewna bukowego i dębowego trójwymiarowe panele EHØ muteboards, wyróżniają się niepowtarzalną teksturą naturalnych drewnianych słojów. Oferowane są w czterech gradacjach kolorystycznych, co umożliwia ich wkomponowanie do rozmaicie zaaranżowanych wnętrz.

Drewniane panele 3D mają bardzo dobre właściwości dźwiękochłonne. Jako dyfuzory i absorbery, izolują przed hałasem przychodzącym z zewnątrz i eliminują efekt echa wewnątrz pomieszczenia. Ich wzór i tekstura zostały opracowane przez producentów wspólnie z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej tak, aby osiągnąć jak najlepszą równowagę między atrakcyjnością wizualną a funkcjonalnością akustycznych modułów. Więcej na muteboads.pl