Folia w płynie - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Udostępnij:

Folia w płynie to innowacyjna alternatywa dla uszczelnienia z papy. To produkt gotowy, którego użyć można, jeśli chcemy chronić podłoże mineralne przed działaniem wody. wybór folii sprowadza się do sprawdzenia informacji na etykiecie. Warto jednak wiedzieć nieco więcej, by wybrać dla siebie dobry produkt.

Czym jest folia w płynie

To specjalny preparat płynny, który nanosi się na elementy, które są narażone na działanie wilgoci, by chronić się przed przenikaniem wody głąb. Najczęściej takim istotnym składnikiem są tutaj polimery syntetyczne.

Jak działa taka folia?

Po nałożeniu preparat zasycha. Nośnik odparowuje a na powierzchni zostaje niezbyt gruba, hydrofobowa warstwa ochronna. Dla uzyskania pełnej ochrony stosuje się dwie warstwy folii, przy czym ochrona będzie pewna, gdy obie warstwy są kompletne i nie zostały mechanicznie uszkodzone.

Gdzie stosuje się folie w płynie?

Praktycznie można je zastosować we wszystkich tych pomieszczeniach, gdzie jest działanie wody. Można stosować je tak, by chronić się przed wodą i zniszczeniami jakie może przynosić. Niektóre preparaty można również stosować na balkonach czy tarasach. Trzeba jednak zachować się z zachowaniem odpowiedniej staranności i uwagi, ponieważ nie wszystkie takie materiały będą nadawały się na zewnątrz budynków.

Właściwości folii w płynie

Czy folia w płynie jest konieczna?

W niektórych pomieszczeniach stosowanie ochrony przed działaniem wody jest konieczne, ale nigdzie nie jest powiedziane, że musi to być właśnie folia w płynie. Można także zastosować specjalne masy, które mają działanie w formie hydroizolacji.

Czy folia będzie wystarczająca?

Na przeważającej powierzchni pomieszczenia - jest to jedyna stosowana forma hydroizolacji, natomiast należy pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu narożników, co będzie możliwe, ponieważ pojawiają się specjalne zestawy taśm oraz listew uszczelniających. Dzięki temu już nie ma konieczności stosowania innej izolacji.

Jak nakładać folię w płynie?

Jeśli nie wiemy jak produkt nałożyć to wsparciem powinna być dla nas karta, którą producent powinien oczywiście dołączyć do każdego produktu. tam powinien opisać bardzo dokładnie sposób nakładania. Można jednak spodziewać się, że jest zazwyczaj podobny i obejmuje nanoszenie środka gruntującego, co poprawi przyczepność folii w płynie. Folię nanosi się pacą albo wałkiem. Większość preparatów musi być nakładana dwiema warstwami, jeśli mają gwarantować skuteczną ochronę. Ogólnie można stwierdzić, że nakładanie tego preparatu nie jest trudne i każdy powinien sobie z tym spokojnie poradzić.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak układać DACHÓWKI, by nie pospadały z...

W naszym kraju coraz częściej dochodzi do silnych wichur, pojawiają się trąby powietrzne a także silne burze. Poważnie mogą uszkodzić konstrukcję budynków, szczególnie gdy chodzi o...