Folie do izolacji fundamentów

Udostępnij:

Izolacja fundamentów przeciwwilgoci to bardzo etap każdej budowy. Jeszcze do nie dawna stosowano papę na lepiku, ale obecnie mamy także inne materiały między innymi folię izolacyjną. Wielu inwestorów zastanawia się w jaki sposób będzie się izolować fundamenty, by izolacja była rzeczywiście wystarczającą ochroną.

Nieodpowiednia izolacja w krótkim czasie powodować będzie podmakanie ścian, uszkodzenia, zalewanie piwnic i występowanie pleśni. Izolacja pozioma występuje na styku ław ze ścianami fundamentowymi. Poprawne wykonanie tej części prac będzie bardzo ważne, ponieważ późniejsze ewentualne naprawy już praktycznie nie będą możliwe. dlatego tak bardzo ważna będzie ochrona przed woda, w tym zakresie i momencie prac nie można nadmiernie oszczędzać. W większości projektów izolacja przeciwwodna realizowana przy wykorzystywaniu papy w dwóch warstwach na lepiku asfaltowym. Rozwiązanie takie ma wysoką skuteczność ochrony przed wodą, jednak do jego wykonania trzeba mieć dobrą ekipę. Do izolacji obecnie wykorzystywane są różne materiały

Folie płaskie

Produkowane będą z polichlorku winylu PVC albo też polietylenu i najczęściej są wybierane, jeśli chodzi o folie izolacyjne dla budynków jednorodzinnych. Jeśli chodzi o typowe warunki gruntowo – wodne bez obaw będzie można taki materiał stosować. Inaczej niż papy na lepiku folie mają większą elastyczność na uszkodzenia, co daje ciągłość izolacji w miejscu zagięcia materiału. Standardowa folia może być łączona przez zgrzewanie na zakładkę. W sprzedaży pojawiają się także propozycje ze specjalnymi samoprzylepnymi pasami, co ułatwiać będzie montaż i nie wymaga posiadania specjalnego sprzętu.

Ochrona domu przed wilgocią

Folie wzmocnione

Produkowane z takich samych materiałów co te standardowe, ale posiadają dodatkowe wzmocnienie z kauczukowo – asfaltowej warstwy. Budowa taka będzie zapewniać większą gęstość i ochrona przed wilgocią będzie lepsza.

Jaką izolację wybrać?

Hydroizolacja fundamentów to ważny element domu, wiele osób zastanawia się jak izolować fundamenty, by zapewnić dużą trwałość realizowanej izolacji. Warto zastanowić się nad tym jaki materiał wybrać. W przypadku zatrudnienia specjalistycznej ekipy z powodzeniem będzie można zastosować popularną papę na lepiku, kontrolowane muszą być zgięcia i połączenia. Jeśli wykorzystujemy PE albo PCV trzeba będzie ocenic przed zakupem warunki, w jakich materiał będzie stosowany, czy tam rzeczywiście dobrze się sprawdzi. Jeśli budowa jest na gruntach agresywnych będzie trzeba pomyśleć o zastosowani folii, która będzie dodatkowo wzmocniona.