Polbruk i Libet - najciekawsze przykłady kostek

Udostępnij:

Polbruk to jeden z wielu bardzo dobrze nam znanych producentów kostki brukowej. Na jego ofertę składają się liczne ciekawe modele znajdujące zastosowanie między innymi na parkingu, przydomowym podjeździe oraz na ścieżce komunikacyjnej. Każdy z nich ma przy tym swoje indywidualne cechy.

Oferta firmy Polbruk

Avanti

Avanti to ciekawa kostka brukowa polecana zarówno w grubości 6, jak i 8 centymetrów. Jest dostępna zarówno w kolorze szarym i ciemnoszarym, jak i żółtym oraz grafitowym, choć klienci mogą zdecydować się również na efektowną czerwień i brąz. Jej znakiem rozpoznawczym jest nie tylko imponująca paleta barw, ale również ciekawa, płukana faktura. Dzięki temu mamy do czynienia z rozwiązaniem, które może nam pomóc w wykonaniu wielu dekoracji o unikatowym charakterze. Znakomicie nadaje się zwłaszcza jako kostka goszcząca przed domem, nie ma przy tym znaczenia, czy jest on utrzymany w stylu klasycznym, czy też zalicza się go do rozwiązań nowoczesnych.

Cermino

Szukając ciekawych wzorów kostki brukowej warto zainteresować się również kostką Cermino, ponownie oferowanej o grubości 6 i 8 centymetrów. Kostka tego rodzaju jest wysoko ceniona przede wszystkim dlatego, że potrafi imitować zabytkowy bruk, a co za tym idzie, może być wykorzystywana na przynajmniej kilka sposobów. Oferta producenta cieszy się powodzeniem również dlatego, że imponuje wielością wariantów kolorystycznych. Jeśli nasza koncepcja wymaga tego rodzaju zabiegów, możemy też zdecydować się na fakturę postarzaną. Czasem decydując się na wybór kostki mamy świadomość tego, że nie możemy się pochwalić imponującymi funduszami. Okazuje się jednak, że nawet w takiej sytuacji nie stoimy na straconej pozycji.

Terno

Rozwiązaniem może okazać się Terno – relatywnie tania kostka brukowa, która przyciąga wzrok nietypową kolorystyką. Charakteryzuje się grubością 6 centymetrów i aż czterema rozmiarami. Z powodzeniem stosuje się ją zarówno na przydomowych parkingach, jak i na podjazdach. Znakomicie komponuje się zwłaszcza z budownictwem współczesnym i właśnie tak jest najczęściej wybierana.

Kształt kostki brukowej

Trento

Trento to z kolei rozwiązanie stworzone z myślą o miłośnikach tego, co klasyczne, nie może być jednak inaczej, skoro jest w stanie imitować zabytkowy bruk. Znakomicie sprawdza się w przypadku przydomowych aranżacji, sprawia przy tym, że charakter otoczenia staje się bardziej nastrojowy. Kostka brukowa jest dostępna w grubości tak 6, jak i 8 centymetrów, można też liczyć na jej zróżnicowane wymiary, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę oryginalne kompozycje. W ofercie firmy Libet również możemy znaleźć przykłady kostki, obok której nie da się przejść obojętnie.

Oferta firmy Libet

Atrio

Znakomitym przykładem może być choćby Atrio – kostka o grubości 8 centymetrów dostępna w aż trzech rozmiarach i w trzech wariantach kolorystycznych. Aranżacja z jej wykonaniem sprawdza się znakomicie tak na posesjach prywatnych, jak i na parkingach publicznych, alejkach i ulicach.

Via Trio

Via Trio to z kolei kostka szlachetna, która z powodzeniem może być stosowana między innymi na tarasie, podjeździe oraz na przydomowej ścieżce. Można ją kupić w nawet pięciu kolorach i trzech rozmiarach dostosowanych do naszych potrzeb.

Quardo

Quadro może spodobać się tym wszystkim kupującym, którym do przekonania przemawiają kostki o tak zwanej powierzchni płukanej. Ma dwa warianty rozmiarowe i grubość zarówno 6, jak i 8 centymetrów. Co więcej, zachwyca bogatą kolorystyką i nie jest przesadnie droga.

Tract

Jeśli nie lubimy eksperymentów kolorystycznych, z pewnością spodoba nam się Tract, w tym przypadku bowiem mówimy o kostce ze stonowanym, relatywnie ciemnym zabarwieniu.