Izolacja przeciwwilgociowa i przeciwwodna - najlepsze produkty

Udostępnij:

Ceresit to firma o bogatym asortymencie, na który składają się, między innymi, produkty przeznaczone do wykonywania izolacji chroniących przez wilgocią i nadmiarem wody. Można stosować je tak w odniesieniu do murów, jak i do piwnic i fundamentów. Mają zróżnicowany skład i postać, a także różniące się między sobą właściwości robocze i parametry końcowe.

Kolejne z nich uzupełniają się wzajemnie, a nabywca może mieć pewność, że uda mu się znaleźć optymalne rozwiązanie.

Ceresit BT 18

Każdy materiał izolacyjny ma swoje oznaczenie i tak Ceresit BT 18 to wyjątkowo interesująca membrana izolacyjna. Ta bitumiczna izolacja rolowa charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest samoprzylepna, nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że możemy na nią liczyć zawsze, gdy zależy nam na skutecznej ochronie przed wilgocią gruntową oraz taką wodą, która nie wywiera ciśnienia. Możemy ją stosować zarówno wówczas, gdy chcemy izolować ściany, jak i wtedy, gdy w centrum naszego zainteresowania leży bezpieczeństwo piwnic, choć można na nią liczyć także w odniesieniu do paroizolacji.

Można ją wykorzystywać także wówczas, gdy aktualnie wykorzystywana izolacja wymaga korekty. Jej szerokie spektrum zastosowań nie jest przypadkiem, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem nie tylko elastycznym, ale również wyjątkowo rozciągliwym, bez problemu kryjącym rysy, z jakimi możemy mieć do czynienia w podłożu. Formalnie nie powinna być ona stosowana w odniesieniu do wody, która jest w stanie wywołać ciśnienie, membrana BT 18 charakteryzuje się jednak tym, że radzi sobie znakomicie przy współpracy z tymi konstrukcjami, które wykonano z betonu.

Izolacja fundamentów

Ceresit CP 41

Innym ciekawym rozwiązaniem, którym wypada się zainteresować, jest emulsja bitumiczna Ceresit CP 41. Jest ona nie tylko wodorozcieńczalna, ale również wolna od rozpuszczalników. Można za jej pośrednictwem gruntować podłoża betonowe, choć sprawdza się też w przypadku tynków i murów jeszcze przed nakładaniem właściwej masy. Najczęściej jest ona nanoszona pędzlem, choć można także stosować natryskiwanie.

Ceresit CP 43

Elastyczną masą bitumiczną jest z kolei produkt oznaczony jako Ceresit CP 43. I w tym przypadku, choć mamy do czynienia z masą składającą się z dwóch składników, jest to rozwiązanie, które nie posiada w swoim składzie rozpuszczalników. Masa jest przeznaczona do wykonywania grubowarstwowych powłok znajdujących zastosowanie przede wszystkim w odniesieniu do izolacji pionowych, choć nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby izolować za jej pomocą także podłogi piwnic. Masa może być stosowana także tam, gdzie woda wywołuje ciśnienie.

Socialmedia

Warte uwagi

Wybór kostki brukowej

Decyzja co do tego jaką kostkę wybrać na ogrodową ścieżkę a jaką w około domu to temat wielu rozważań jakie będzie trzeba podejmować. Trzeba pamiętać, że to będzie wybór, który...