Urządzamy piękny taras – płyty tarasowe firmy Polbruk

Udostępnij:

Taras jest miejscem szczególnym - łączy dom z ogrodem, stwarzając wyjątkową przestrzeń na odpoczynek i długie, spokojne rozmowy. Na pięknie urządzonym tarasie z przyjemnością jada się posiłki, czyta, spędza czas z rodziną i zaprasza przyjaciół na wspólne wieczory przy winie.

Warto poświęcić trochę uwagi i czasu na urządzenie tego miejsca, zaczynając od podstaw, jakim są płyty podłogowe. Płyty Teriso, produkowane przez firmę Polbruk, świetnie sprawdzają się na tarasach, tworząc imponującą i piękną przestrzeń.

Taras – miejsce o istotnej funkcji

Na wiosnę, lat i wczesną jesień życie rodziny w dużej mierze przenosi się na taras domu. To tam właśnie można wygrzać się w wiosennym słońcu, zjeść obiad na świeżym powietrzu, poczytać, zdrzemnąć się, spotkać z zaproszonymi gośćmi. Relaksowi sprzyja zielone otoczenie ogrodu. Dobrze przemyślany, odpowiednio zaprojektowany taras łączy w sobie stylistykę wnętrza domu oraz naturalność i zieleń ogrodu. W ten sposób staje się idealnym łącznikiem pomiędzy wnętrzem i naturą. Warto więc postawić na kostkę lub płytę, która imituje naturalny materiał, jak kamień.

Płyty tarasowe Polbruk Teriso są zaprojektowane tak, by do złudzenia przypominać piaskowiec i nieregularnych liniach i cieniowaniu. Płyty te wspaniale wyglądają w połączeniu z drewnianymi meblami, kamieniem ozdobnym na ścianie, a także innymi materiałami. Płyty są dostępne w trzech odcieniach. Jasne beże (oznaczone jako pastelle), grafity i czerwienie (magimie) oraz brązy (sahara). Niezależnie od typu aranżacji, czy jest ona nowoczesna czy klasyczna, czy bardziej nawiązuje do wnętrza, czy do ogrodu, płyty Teriso świetnie się zgrają i wtopią, tworząc harmonijne tło. Świetnie nadają się do tworzenia kameralnej, intymnej przestrzeni na odpoczynek od codziennych wyzwań.

Płyty tarasowe

Estetyka tarasu

Estetyka tarasu jest niezwykle istotna, nie powinna jednak ustępować w żaden sposób jego praktyczności. Oprócz pięknego wyglądu, taras powinien służyć mieszkańcom codziennie w niezawodny, komfortowy sposób. Decyduje o tym wyposażenie – solidne meble, krzesła, stolik, leżaki czy hamak, ale także ozdoby, donice, latarenki czy świece. Aby możliwe było komfortowe użytkowanie tego wyposażenia, trzeba przemyśleć podłoże – szczególnie jego wytrzymałość oraz równość. Płyty tarasowe Polbruk Teriso mają duże rozmiary: 43,5 x 29, 29 x 29, 29 x 14,5, 14,5 x 14,5 cm. Można więc z powodzeniem ułożyć z nich równą, stabilną nawierzchnię. W linii dostępne są także specjalne elementy, służące rozbudowie wzornictwa, na przykład poprzez ułożenie koła na środku tarasu. Ich grubość to aż 6 cm, dzięki czemu są wytrzymałe o odporne.

Niestraszne im będą ciężkie często przesuwane meble. Ponad to, wykonane z betonu płyty są łatwe do czyszczenia i nie pękają pod wpływem zmiany warunków pogodowych i temperatur. Płyty Polbruk Teriso łączą w sobie więc wyjątkową, naturalną estetykę, oraz praktyczność. Przy ich wykorzystaniu można zbudować przestrzeń przyciągającą i łączącą domowników oraz ich gości. Co więcej, nie ma powodu, by martwić się stanem płyt po pewnym okresie użytkowania – z pewnością będzie tak samo dobry, jak na początku, zaraz po ułożeniu. Polbruk gwarantuje trwałość, komfort i piękny, estetyczny efekt na każdym tarasie.

Socialmedia

Warte uwagi

Farby strukturalne

Wyróżniamy trzy podstawowe typy farb strukturalnych. Są to farby akrylowe, lateksowe i poliooctanowinylowo-lateksowe. Ich postać to gęsta, gotowa do użycia masa, a czasami proszek lub pasta...