Panele dekoracyjne na ścianę - propozycja dla kreatywnych

Udostępnij:

Tradycyjne ścienne boazerie dawno odeszły do lamusa. Czas na coś nowoczesnego, co nada wnętrzu indywidualnego charakteru i podkreśli jego aranżację. Idealnie sprawdzą się w takim przypadku panele dekoracyjne na ścianę, które sprawią, że pomieszczenie zmieni się nie do poznania. Jak je stosować?

Panele dekoracyjne na ścianę to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które nie mają pomysłu na ciekawą aranżację swojego wnętrza. Można je zamontować na całej ścianie, suficie lub tylko na ich fragmentach. Jedno jest pewne - taka dekoracja nada pomieszczeniu unikatowego stylu, który zachwyci najbliższych. Przedstawiamy kilka propozycji, na które możesz się zdecydować!

Na jakie panele się zdecydować?

Dostępne na rynku panele dekoracyjne różnią się między innymi materiałem, fakturą czy wzorami. Ważne jest, by dopasować je do stylu w jakim zostało zaaranżowane wnętrze, ale także należy zwrócić uwagę na warunki panujące w pomieszczeniu. Zaleca się stosowanie innych paneli np. w łazience, ze względu na panującą tam wilgotność, a inne w salonie.

Jeśli zależy nam na naturalnym akcencie w naszym pokoju, warto zdecydować się na panele drewniane. Sam wzór drewna będzie rewelacyjną dekoracją, natomiast jeśli dodatkowo zdecydujemy się na panele w kształcie plastrów miodu lub cięte, w taki sposób, by podkreślić naturalny rysunek drewna, uzyskamy bardzo oryginalny efekt. Drewno ociepla wnętrze, dlatego takie panele świetnie sprawdzą się między innymi w salonie.  Taki model może przynieść nam również dodatkowe korzyści. Drewniane panele akustyczne zapewnią nie tylko oryginalną aranżację, ale również redukcję hałasu w pomieszczeniu.

panel dekoracyjny EHO

A co z kuchnią i łazienką?

Do takich pomieszczeń zaleca się stosować panele zabezpieczone przed wchłanianiem wilgoci. Należą do nich z pewnością panele plastikowe i PCV, które są odporne na działanie wody i charakteryzują się wysoką trwałością. Jeśli zależy Ci na ciekawych motywach, powinieneś zdecydowanie wybrać panele ze szkła laminowanego. Istnieje tu możliwość wyboru dowolnej grafiki - jaką tylko sobie zażyczysz. Może to być zarówno motyw lasu deszczowego, jak i pięknej panoramy miasta.

Czy warto montować panele dekoracyjne?

Głównymi zaletami takich paneli są przede wszystkim oryginalność i wyjątkowa estetyka. Nadają one wnętrzu nietypowego stylu, który trudno byłoby osiągnąć jedynie za pomocą farby. Ich duża różnorodność pozwala na dobór takiego modelu, który będzie pasować stylem do wnętrza, ale i do gustu właściciela. Ponadto, są one szybkie i łatwe w montażu, który różni się w zależności od rodzaju paneli.

Taka dekoracja ścienna może być stosowana praktycznie w każdym miejscu w domu i będzie go zdobić przez długi czas, dzięki swojej odporności na zabrudzenia i zadrapania. Dodatkowo, gdy się zdecydujesz na panele akustyczne, zapewnią Ci one nie tylko rewelacyjny efekt wizualny, ale również pozbędą się hałasu dobiegającego z ulicy.

Dekoracyjne panele ścienne to świetna alternatywa dla niemodnej już boazerii czy tradycyjnej farby. Nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru i stanowią oryginalną ozdobę. Dzięki dostępności wielu rodzajów, można wybrać takie, które w pełni odpowiadają naszym gustom i pięknie pasują do aranżacji naszego zacisza domowego.

Więcej na stronie muteboards.pl

Socialmedia

Warte uwagi

Pustaki w budowie

Pustaki najczęściej wykorzystywane będą do budowy ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych budynków. Najbardziej charakterystyczne są otwory, od których biorą one swoją nazwę...