Grunty i farby podkładowe bez tajemnic

Udostępnij:

Malowanie ścian nie powinno budzić większego niepokoju. Wcale nie jest trudnym zajęciem, a do tego sprawia, że możemy odmienić każde wnętrze bez konieczności ponoszenia dużych wydatków. Oczywiście, jeszcze przed malowaniem musimy zadbać o to, aby dana powierzchnia była odpowiednio przygotowana.

Możemy jednak liczyć na profesjonalną pomoc, w sprzedaży dostępny jest bowiem zarówno grunt jak i tak zwane farby podkładowe. Tak jedno, jak i drugie rozwiązanie nie bez przyczyny cieszy się dużą popularnością. Nie tylko pozwala na lepsze przygotowanie ściany przed malowaniem, ale również eliminuje jej niedoskonałości. Grunt to propozycja znajdująca zastosowanie przede wszystkim wówczas, gdy mamy do czynienia z relatywnie nową ścianą, a więc taką, która nie była jeszcze malowana.

Możemy liczyć na wzmocnienie podłoża, a także na to, że stanie się ono mniej chłonne. Warto pamiętać o tym, że powierzchnie, które nie były jeszcze malowane, relatywnie często wykazują się tendencją do wchłaniania tych produktów, które są na nie nakładane. Owszem, wcześniejsze zagruntowanie nie jest obowiązkowe, alternatywą dla niego jest jednak położenie nie jednej, ale przynajmniej kilku warstw emulsji. Grunt nie tylko ułatwia malowanie, ale również sprawia, że produkt staje się bardziej przyczepny.

Gruntowanie ścian

Sytuacja przedstawia się nieco inaczej, jeśli koncentrujemy się na ścianie, która była malowana już przynajmniej kilka razy. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem wydaje się wcześniejsze wykorzystanie farby podkładowej. Ta jest w stanie wzmocnić podłoże i przyczynić się do poprawy jego stanu. Taka farba jest też nieoceniona wtedy, gdy obawiamy się, że stary kolor nie będzie chciał się łatwo ukryć. To idealne rozwiązanie zwłaszcza, jeśli wcześniej stosowaliśmy intensywne odcienie. Choć każde z wymienionych rozwiązań ma nieco inne zastosowanie, tak w jednym, jak i w drugim przypadku możemy liczyć na spore oszczędności odnoszące się nie tylko do samego czasu, ale również do pieniędzy.

Nie jesteśmy skazani na używanie kilku warstw farby nawierzchniowej i nie musimy obawiać się, że farba relatywnie szybko zacznie się łuszczyć, co sprawi, że nie minie wiele czasu, a będzie nam potrzebny nowy remont. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jakie produkty gruntujące powinny wzbudzić nasze zainteresowanie w pierwszej kolejności, postawmy przede wszystkim na te, które są nam oferowane przez firmę MAGNAT. Magnat poleca między innymi grunty akrylowe i lakierowane farby gruntujące, za każdym razem możemy mieć przy tym pewność, że natrafimy na wysokiej klasy rozwiązania w przystępnej cenie.

Socialmedia

Warte uwagi

Kostka burkowa przy domu i w ogrodzie

Kostka brukowa to materiał niedrogi, praktyczny, wytrzymały i estetyczny, który ma szerokie możliwości jego zastosowania. Sprawdza się przed domem, jako ścieżka ogrodowa, wjazd do garażu...