Nostalit to kostka, która zwraca na siebie uwagę z przynajmniej kilku powodów, najważniejszym wydaje się zaś to, że jej uroda jest ponadczasowa. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, skoro producent czerpie inspirację z tradycyjnych domów, które są powszechnie postrzegane jako wyjątkowo przytulne. Możemy zatem liczyć na stary bruk w jego współczesnej wersji z klasycznym kształcie i krawędziach, które są miękko zaokrąglone.

Jeśli zdecydujemy się na ułożenie z niej koła – natychmiast zyskamy przyjazną przestrzeń zachęcającą do spotkań w przyjacielskim gronie. Nostalit to także propozycja znakomicie sprawdzająca się wówczas, gdy marzą się nam imponujące aranżacje oparte zarówno na łukach, jak i kołach. Mamy do czynienia nie tylko z trzema różnymi formatami, ale również z elementami przeznaczonymi właśnie do tworzenia kół, co powinno ułatwić nam realizację tego rodzaju zadania. Osoby przygotowujące się do układania kostki nie muszą też obawiać się o ewentualne wytyczne narzucone przez producenta. Schemat jest dowolny i ustala się go na etapie składania zamówienia.

Wzory z kostki brukowej

Co więcej, pracownikami firmy są przede wszystkim osoby, które mówią o brukarstwie jako o swojej pasji, a to również pozwala cieszyć się oryginalnością i zaawansowaniem kształtów kostki. Oczywiście, nie można nie doceniać znaczenia projektu kostki brukowej. Ta klasyczna może być więc z powodzeniem łączona z nowoczesną, nie ma bowiem takich zestawień, które można byłoby automatycznie uznać za zbyt skomplikowane albo przesadnie wystawne.

Wielkość kostki brukowej

Wielość kształtów, wymiarów i kolorów sprawia, że każdy klient może pozwolić sobie na eksperymenty, nie bez znaczenia jest zaś i to, że wielu inspiracji dostarcza dziś Internet, z którego również można korzystać chcąc cieszyć się z kostki na wysokim poziomie.

Wymiary kostek Nostalit

Dla nabywców bardzo ważne są wymiary kostki, Nostalit poleca zaś aż trzy w podstawowej palecie. Jeśli decydujemy się na te palety, które zawierają elementy do koła, mamy jeszcze więcej możliwości, możemy bowiem liczyć na aż cztery różne kostki.

Nostalit Trachit

Innym ciekawym rozwiązaniem nawiązującym do sukcesu linii, a jednocześnie modyfikującym klasyczną propozycję, jest Nostalit Trachit. W tym przypadku mamy do czynienia z klasyczną kostką, która posiada jednak relatywnie nową strukturę powierzchni. Charakteryzuje się ona przede wszystkim narożami i krawędziami, które są mocno zaokrąglone, na uwagę zasługują jednak również gładkie powierzchnie licowe i dość wąskie zamknięcia spoin. Na osobnych paletach sprzedawane są kostki trapezowe. Te cieszą się największą popularnością, pozwalają bowiem na uzyskanie naprawdę fantazyjnych kształtów.